Zadbajmy o naszą miejscowość !!!

Drodzy Mieszkańcy

Chciałabym zwrócić uwagę na bardzo ważny problem, który dotyczy nas wszystkich – wyrzucanie śmieci na drogi i chodniki oraz sprzątanie po swoich psach.Nie wyrzucajmy śmieci na drogi i chodniki!

Zwróćmy uwagę na to, gdzie wyrzucamy nasze odpadki. Papierki, butelki, puszki – to wszystko powinno trafiać do koszy na śmieci, a nie na chodnik czy jezdnię.

Pamiętajmy, że śmieci na ulicy nie tylko szpecą naszą okolicę, ale także stanowią zagrożenie dla środowiska i zwierząt.

Sprzątajmy po swoich psach!

Posiadanie psa to nie tylko przyjemność, ale także obowiązek. Jednym z nich jest sprzątanie po naszym pupilu. Nie zostawiajmy psich odchodów na trawnikach, chodnikach czy w parkach. Zabierajmy ze sobą woreczki i dbajmy o czystość naszych wspólnych przestrzeni.

Dlaczego to takie ważne?

* Estetyka Czyste chodniki i drogi sprawiają, że nasza okolica wygląda przyjemniej i schludniej. *Zdrowie – Śmieci i psie odchody mogą być źródłem chorób. Dbając o czystość, dbamy o zdrowie nasze i naszych dzieci.

* Środowisko – Plastikowe butelki, opakowania czy inne śmieci rozkładają się przez setki lat, zatruwając glebę i wodę. Sprzątając po sobie, chronimy naszą planetę.

Pokażmy, że zależy nam na naszej wspólnocie i środowisku. Zadbajmy o czystość naszych dróg i chodników oraz sprzątajmy po swoich psach!

Dziękuję za zrozumienie i współpracę!

Pozdrawiam serdecznie Ania Matuszek